2019-20 Men's Ice Hockey Schedule

Date Away Home Status Links
November
Fri. 1 Geneseo * 2 Potsdam 2 Final - OT
  Brockport * 3 Plattsburgh 1 Final
  Morrisville * 4 Fredonia 3 Final - OT
  Cortland * 3 Oswego 6 Final
  Manhattanville 5 Buffalo State 2 Final
Sat. 2 Nichols 1 Buffalo State 2 Final - OT
  Geneseo * 2 Plattsburgh 1 Final - OT
  Brockport * 3 Potsdam 2 Final
  Morrisville * 4 Fredonia 3 Final
  Skidmore 2 Cortland 1 Final
Tue. 5 Nazareth 1 Geneseo 4 Final
Fri. 8 Plattsburgh * 0 Oswego 3 Final
  Morrisville * 0 Brockport 6 Final
  Fredonia *   Buffalo State   7:00 PM
  Potsdam * 2 Cortland 4 Final
Sat. 9 Morrisville * 4 Brockport 1 Final
  Plattsburgh * 4 Cortland 1 Final
  SUNY Canton 2 Geneseo 10 Final
  Potsdam * 1 Oswego 8 Final
  Fredonia 7 Chatham 2 Final
Tue. 12 Cortland 4 Lebanon Valley 3 Final
Fri. 15 Geneseo   Cortland   7:00 PM
  Fredonia *   Plattsburgh   7:00 PM
  Buffalo State *   Potsdam   7:00 PM
  Brockport *   Oswego   7:00 PM
Sat. 16 Cortland * 0 Brockport 0 4:00 PM
  Oswego *   Geneseo   7:00 PM
  Buffalo State *   Plattsburgh   7:00 PM
  Fredonia *   Potsdam   7:00 PM
Sun. 17 Stevenson   Morrisville   3:00 PM
Fri. 22 Geneseo *   Buffalo State   7:00 PM
  Potsdam *   Plattsburgh   7:00 PM
  Brockport *   Fredonia   7:00 PM
  Morrisville   Cortland   7:00 PM
Sat. 23 Buffalo State *   Brockport   4:00 PM
  Morrisville *   Cortland   7:00 PM
  Fredonia *   Geneseo   7:00 PM
  Hobart   Potsdam   7:00 PM
Fri. 29 Curry   Fredonia   4:00 PM
  @ Castleton University
  Salve Regina   Oswego   4:00 PM
  @ Utica, N.Y.
  Wis.-Eau Claire   Plattsburgh   7:00 PM
  PrimeLink Great Northern ShootOut @ Plattsburgh, New York
Sat. 30 Trinity (Conn.)   Potsdam   1:00 PM
  @ St Anselm
  Morrisville   Southern N.H.   1:50 PM
  PAL Cup
  Amherst   Geneseo   3:00 PM
  Tufts   Buffalo State   5:00 PM
  Skidmore Thanksgiving Invitational @ Saratoga, N.Y. (Skidmore College)
 
December
Sun. 1 Wesleyan (Conn.)   Potsdam   1:00 PM
  Williams   Geneseo   3:00 PM
Fri. 6 Brockport *   Geneseo   7:00 PM
  SUNY Canton   Plattsburgh   7:00 PM
  Oswego *   Buffalo State   7:00 PM
  Cortland *   Fredonia   7:00 PM
  Potsdam *   Morrisville   7:00 PM
Sat. 7 Potsdam *   Morrisville   4:00 PM
  Cortland *   Buffalo State   7:00 PM
  Oswego *   Fredonia   7:00 PM
Sat. 14 Chatham   Fredonia   4:00 PM
  Morrisville   Utica   7:00 PM
 
January
Fri. 3 Cortland   Salve Regina   4:00 PM
  Norwich Northfield Savings Bank Holiday Tournament @ Norwich, Vt.
  Wentworth   Plattsburgh   7:00 PM
  W.B. Mason Winter Classic
  King's (Pa.)   Geneseo   7:00 PM
  Neumann   Brockport   7:00 PM
Sat. 4 Cortland   TBA   TBA
  Norwich Northfield Savings Bank Holiday Tournament
  King's (Pa.)   Brockport   4:00 PM
  Neumann   Geneseo   4:00 PM
  Potsdam   Stonehill   5:10 PM
Sun. 5 Potsdam   Curry   2:50 PM
Tue. 7 Morrisville   King's (Pa.)   4:00 PM
  Plattsburgh   Norwich   7:00 PM
  Buffalo State   Chatham   7:10 PM
Wed. 8 Lebanon Valley   Morrisville   7:00 PM
Fri. 10 Fredonia   Bryn Athyn   7:00 PM
  Geneseo   Stevenson   7:00 PM
  Brockport   Lebanon Valley   7:00 PM
  Neumann   Potsdam   7:00 PM
Sat. 11 Brockport   Stevenson   4:00 PM
  Fredonia   Bryn Athyn   4:00 PM
  Morrisville   U. of New England   4:00 PM
  Geneseo   Lebanon Valley   5:00 PM
  Neumann   Potsdam   7:00 PM
Tue. 14 Wilkes   Cortland   5:00 PM
  Geneseo   Elmira   7:00 PM
  Wesleyan (Conn.)   Plattsburgh   7:00 PM
  SUNY Canton   Potsdam   7:00 PM
Fri. 17 Brockport   Anna Maria   4:40 PM
  Horgan Arena, Auburn Mass.
  Plattsburgh   Middlebury   7:00 PM
  Cortland   Neumann   7:00 PM
Sat. 18 Plattsburgh   Williams   3:00 PM
  Brockport   Albertus Magnus   4:00 PM
  Bryn Athyn   Buffalo State   7:00 PM
Sun. 19 Bryn Athyn   Buffalo State   5:00 PM
Fri. 24 Fredonia   Stevenson   3:00 PM
  Potsdam *   Geneseo   7:00 PM
  Plattsburgh *   Brockport   7:00 PM
  Buffalo State *   Morrisville   7:00 PM
  Oswego *   Cortland   7:00 PM
Sat. 25 Fredonia   Stevenson   3:00 PM
  Potsdam *   Brockport   4:00 PM
  Hamilton   Cortland   5:00 PM
  Plattsburgh *   Geneseo   7:00 PM
  Buffalo State *   Morrisville   7:00 PM
Fri. 31 Geneseo *   Morrisville   7:00 PM
  Oswego *   Plattsburgh   7:00 PM
  Buffalo State *   Fredonia   7:00 PM
  Cortland *   Potsdam   7:00 PM
 
February
Sat. 1 Brockport   Bryn Athyn   4:00 PM
  Geneseo *   Morrisville   4:00 PM
  Cortland *   Plattsburgh   7:00 PM
  Oswego *   Potsdam   7:00 PM
Fri. 7 Geneseo *   Oswego   7:00 PM
  Plattsburgh *   Fredonia   7:00 PM
  Brockport *   Cortland   7:00 PM
  Potsdam *   Buffalo State   7:00 PM
  SUNY Canton   Morrisville   7:00 PM
Sat. 8 Oswego *   Brockport   4:00 PM
  Cortland *   Geneseo   7:00 PM
  Plattsburgh *   Buffalo State   7:00 PM
  Potsdam *   Fredonia   7:00 PM
  Morrisville   SUNY Canton   7:00 PM
Tue. 11 Cortland   SUNY Canton   6:00 PM
Fri. 14 Buffalo State *   Geneseo   7:00 PM
  Fredonia *   Brockport   7:00 PM
  Oswego *   Morrisville   7:00 PM
Sat. 15 Geneseo *   Fredonia   7:00 PM
  Plattsburgh *   Potsdam   7:00 PM
  Brockport *   Buffalo State   7:00 PM
  Oswego *   Morrisville   7:00 PM
  Cortland   Elmira   7:00 PM
Fri. 21 Morrisville *   Plattsburgh   7:00 PM
  Buffalo State *   Oswego   7:00 PM
  Fredonia *   Cortland   7:00 PM
Sat. 22 Fredonia *   Oswego   TBA
  Buffalo State *   Cortland   5:00 PM
  Geneseo *   Brockport   7:00 PM
  Morrisville *   Plattsburgh   7:00 PM
Wed. 26 Geneseo %   SUNYAC Quarterfinals   7:00 PM
Sat. 29 Geneseo %   SUNYAC Semifinals   7:00 PM
 
March
Sat. 7 Geneseo %   SUNYAC Championship   7:00 PM
* Conference
% Post season