2018-19 Men's Lacrosse Schedule

Date Away Home Status Links
 
February
Sat. 23 Plattsburgh   Castleton   1:00 PM
  Geneseo   Maritime (N.Y.)   1:00 PM
Tue. 26 Cortland   Ursinus   4:00 PM
Wed. 27 Brockport   Alfred   4:00 PM
 
March
Sat. 2 Potsdam   St. John Fisher   TBA
  Wentworth   Oneonta   12:00 PM
  Geneseo   Ithaca   12:00 PM
  Skidmore   Plattsburgh   1:00 PM
  Oswego   Hartwick   1:00 PM
  Clarkson   Brockport   2:00 PM
Sun. 3 Tufts   Cortland   1:00 PM
Tue. 5 Brockport   Nazareth   4:00 PM
  Clarkson   Plattsburgh   4:00 PM
  Potsdam   SUNY Canton   7:00 PM
Wed. 6 TBA   Oneonta   TBA
  Scranton   Cortland   3:30 PM
  Ithaca   Oswego   4:00 PM
  Geneseo   Morrisville   4:30 PM
Sat. 9 Oneonta   TBA   TBA
  Morrisville   Oswego   12:00 PM
  Keuka   Brockport   1:00 PM
  Potsdam   Utica   1:00 PM
  Nazareth   Cortland   1:00 PM
  St. Lawrence   Geneseo   3:00 PM
Tue. 12 Cortland   Morrisville   3:30 PM
  Potsdam   Castleton   4:00 PM
  Hartwick   Oneonta   4:00 PM
Wed. 13 Baldwin Wallace   Geneseo   2:00 PM
  Plattsburgh   Rensselaer   4:00 PM
  St. John Fisher   Brockport   4:00 PM
Thu. 14 St. Joseph's (L.I.)   Oneonta   TBA
Fri. 15 Clarkson   Geneseo   4:00 PM
  Cortland   Farmingdale State   7:00 PM
Sat. 16 Brockport   Baldwin Wallace   12:00 PM
  Oswego   St. John Fisher   12:00 PM
  Plattsburgh   Scranton   1:00 PM
  @ TBA (on Long Island)
  Oneonta   Elmira   1:00 PM
  Hartwick   Potsdam   1:00 PM
Tue. 19 Cortland   Clarkson   TBA
  @ Florida
Wed. 20 Concordia Wisconsin   Brockport   12:00 PM
  Geneseo   Alfred   3:00 PM
  Plattsburgh   Stockton   4:00 PM
  Oswego   St. Joseph's (L.I.)   5:30 PM
  Oneonta   Ithaca   7:00 PM
Fri. 22 Cortland   Wesleyan (Conn.)   TBA
  @ Florida
Sat. 23 Morrisville   Potsdam   1:00 PM
  Geneseo   Salisbury   1:00 PM
  Brockport   Lycoming   1:30 PM
  Oneonta   Kean   2:00 PM
  Oswego   Keuka   3:00 PM
Tue. 26 New England Col.   Plattsburgh   4:00 PM
  Potsdam   Clarkson   7:00 PM
Wed. 27 Cortland   TBA   TBA
  Oswego   Utica   4:00 PM
  Rochester Inst.   Geneseo   7:00 PM
Thu. 28 Anna Maria   Oneonta   4:00 PM
Sat. 30 Oswego   St. Lawrence   TBA
  Geneseo *   Plattsburgh   12:00 PM
  Oneonta *   Brockport   1:00 PM
  Potsdam *   Cortland   3:30 PM
 
April
Wed. 3 Geneseo   St. John Fisher   4:00 PM
  Plattsburgh   St. Lawrence   7:00 PM
  Rochester Inst.   Cortland   7:00 PM
Sat. 6 Oneonta *   Geneseo   12:00 PM
  Cortland *   Plattsburgh   1:00 PM
  Oswego *   Brockport   2:00 PM
Wed. 10 Cortland *   Geneseo   4:00 PM
  Plattsburgh *   Oneonta   4:00 PM
  Oswego *   Potsdam   7:00 PM
Sat. 13 Cortland *   Oneonta   1:00 PM
  Plattsburgh *   Oswego   1:00 PM
  Brockport *   Potsdam   3:00 PM
Wed. 17 Middlebury   Plattsburgh   4:00 PM
  Ithaca   Cortland   7:00 PM
  SUNY Canton   Oswego   7:00 PM
Sat. 20 Geneseo *   Oswego   12:00 PM
  Brockport *   Cortland   1:00 PM
  Potsdam *   Oneonta   1:00 PM
Wed. 24 Brockport *   Geneseo   4:00 PM
  Oswego *   Cortland   4:00 PM
  Potsdam *   Plattsburgh   7:00 PM
Sat. 27 Cortland   TBA   TBA
  Geneseo *   Potsdam   12:00 PM
  Oneonta *   Oswego   1:00 PM
  Plattsburgh *   Brockport   1:00 PM
Date Teams/Event Time Score Links
 
May
Wed. 1 vs. #4 Seed % @ at #1 Seed 4 p.m.
  Game 1 - SUNYAC Semifinals
  vs. #3 Seed % @ at #2 Seed 4 p.m.
  Game 2 - SUNYAC Semifinals
Sat. 4 vs. TBD % @ at highest remaining seed 1 p.m.
  Game 3 - SUNYAC Championship
% Postseason
* Conference