2018-19 Women's Lacrosse Schedule

Date Away Home Status Links
 
February
Sat. 16 Vassar   New Paltz   1:00 PM
Sat. 23 Brockport   Denison   12:00 PM
  Fredonia   Mount Union   1:00 PM
Sun. 24 Fredonia   Denison   1:00 PM
Wed. 27 Geneseo   William Smith   3:00 PM
  Oneonta   Rensselaer   4:00 PM
  Buffalo State   Nazareth   4:00 PM
  St. Lawrence   Oswego   4:00 PM
 
March
Fri. 1 Potsdam   Hartwick   4:00 PM
Sat. 2 Nazareth   Brockport   11:00 AM
  Elmira   Buffalo State   1:00 PM
  Geneseo   Rochester (N.Y.)   1:00 PM
  Potsdam   Elmira   1:00 PM
  Clarkson   Oswego   1:00 PM
  Farmingdale State   Oneonta   1:00 PM
  New Paltz   Utica   4:00 PM
Sun. 3 SUNY Poly   Fredonia   11:00 AM
Tue. 5 Oneonta   Eastern   TBA
  Spring trip @ Orlando, FLA
  Buffalo State   William Smith   4:00 PM
  Union (N.Y.)   Cortland   4:30 PM
Wed. 6 Rochester Inst.   Brockport   4:00 PM
  Manhattanville   New Paltz   4:00 PM
Thu. 7 Oneonta   Otterbein   TBA
  Spring trip @ Orlando, FLA
  Clarkson   Potsdam   4:00 PM
  Oswego   Morrisville   4:00 PM
Sat. 9 Cortland   Franklin & Marshall   12:00 PM
  St. Lawrence   Geneseo   12:00 PM
  Allegheny   Buffalo State   1:00 PM
  Hartwick   New Paltz   1:00 PM
  Lycoming   Oswego   3:00 PM
Mon. 11 Stockton   New Paltz   4:00 PM
  Fredonia   Smith   7:30 PM
  @ Englewood, FLA
Tue. 12 Buffalo State   D'Youville   5:00 PM
Wed. 13 Curry   Potsdam   TBA
  @ Spring Break (Hilton Head, S.C.)
  Fredonia   Gordon   1:00 PM
  @ Englewood, FLA
  Farmingdale State   New Paltz   4:00 PM
  Hartwick   Oneonta   4:00 PM
  Clarkson   Geneseo   4:00 PM
Thu. 14 Husson   Potsdam   TBA
  @ Hilton Head, SC
  Fredonia   Salem St.   7:30 PM
  @ TBD
Fri. 15 Buffalo State   Houghton   7:00 PM
Sat. 16 Catholic   Cortland   TBA
  @ Mount Sinai High School
  Oneonta   St. John Fisher   1:00 PM
  SUNY Poly   Potsdam   1:00 PM
  New Paltz   Ramapo   1:00 PM
Sun. 17 Stevenson   Geneseo   10:00 AM
  @ Englewood, FLA
Tue. 19 Oswego   Utica   4:00 PM
  Potsdam   SUNY Poly   4:00 PM
  New Paltz   Eastern Conn. St.   6:30 PM
Wed. 20 Cortland   Tufts   TBA
  Brockport   Ithaca   4:00 PM
  Morrisville   Potsdam   4:00 PM
  D'Youville   Fredonia   5:00 PM
  St. John Fisher   Buffalo State   5:00 PM
  Denison   Geneseo   5:00 PM
  @ Englewood, FLA
Sat. 23 Buffalo State   Morrisville   12:00 PM
  New Paltz *   Potsdam   12:00 PM
  Montclair St.   Brockport   12:00 PM
  Oswego *   Fredonia   1:00 PM
  Cortland   Plattsburgh   1:00 PM
Sun. 24 Montclair St.   Geneseo   1:00 PM
Tue. 26 Hamilton   Oneonta   3:00 PM
Wed. 27 Oneonta   Union (N.Y.)   TBA
  Brockport *   Oswego   4:00 PM
  Fredonia *   Buffalo State   4:00 PM
  Potsdam *   Cortland   4:00 PM
  Plattsburgh *   New Paltz   4:00 PM
Thu. 28 Geneseo   Rochester Inst.   4:00 PM
Sat. 30 Brockport *   Potsdam   1:00 PM
  Fredonia *   New Paltz   1:00 PM
  Oneonta *   Buffalo State   1:00 PM
  Oswego ^   Cortland   1:00 PM
  Geneseo *   Plattsburgh   3:00 PM
 
April
Tue. 2 Nazareth   Cortland   4:00 PM
Wed. 3 Buffalo State *   Brockport   4:00 PM
  Fredonia *   Geneseo   4:00 PM
  New Paltz *   Oneonta   4:00 PM
  Potsdam *   Plattsburgh   4:00 PM
Thu. 4 St. John Fisher   Cortland   4:00 PM
Sat. 6 Plattsburgh *   Brockport   11:00 AM
  Cortland *   Fredonia   1:00 PM
  Potsdam *   Oswego   1:00 PM
  New Paltz *   Buffalo State   1:00 PM
  Oneonta *   Geneseo   3:00 PM
Tue. 9 Cortland   TBA   TBA
Wed. 10 Brockport *   Fredonia   4:00 PM
  Oneonta *   Potsdam   4:00 PM
  Oswego *   Geneseo   7:00 PM
Thu. 11 Cortland   TBA   TBA
Sat. 13 Fredonia *   Potsdam   12:00 PM
  Buffalo State *   Cortland   1:00 PM
  Geneseo *   New Paltz   1:00 PM
  Oswego *   Plattsburgh   1:00 PM
  Brockport *   Oneonta   3:00 PM
Wed. 17 Geneseo *   Brockport   4:00 PM
  Plattsburgh *   Oneonta   4:00 PM
  Buffalo State *   Oswego   4:00 PM
  Cortland *   New Paltz   4:00 PM
Sat. 20 New Paltz *   Brockport   1:00 PM
  Plattsburgh *   Fredonia   1:00 PM
  Potsdam *   Buffalo State   1:00 PM
  Cortland *   Geneseo   1:00 PM
  Oneonta *   Oswego   3:00 PM
Tue. 23 Oneonta   Cortland   4:00 PM
  Fredonia   Allegheny   6:00 PM
Wed. 24 Geneseo *   Buffalo State   4:00 PM
  St. John Fisher   Brockport   4:30 PM
  SUNY Canton   Potsdam   7:00 PM
Sat. 27 Brockport *   Cortland   1:00 PM
  Fredonia *   Oneonta   1:00 PM
  Buffalo State *   Plattsburgh   1:00 PM
  Oswego *   New Paltz   1:00 PM
  Geneseo *   Potsdam   3:00 PM
Date Teams/Event Time Score Links
 
April
Tue. 30 vs. #3 Seed % @ at #3 Seed 4 p.m.
  Game 2 - SUNYAC First Round
  vs. #4 Seed % @ at #4 Seed 4 p.m.
  Game 1 - SUNYAC First Round
 
May
Fri. 3 vs. TBD % @ at #1 Seed 12:30 p.m.
  Game 3 - SUNYAC Semifinals
  vs. TBD % @ at #1 Seed 4 p.m.
  Game 4 - SUNYAC Semifinals
Sat. 4 vs. TBD % @ at #1 Seed 1 p.m.
  Game 5 - SUNYAC Championship
% Postseason
* Conference
^ Division